• z.polkowski@ujw.pl

Niezwykłe badania

Niezwykłe badania

3,8 tys. km w ciągu 9 dni (9.11 – 18.11) przemierzyli dr inż. Zdzisław Pólkowski z DWSPiT oraz student mechatroniki Krzysztof Furga, w ramach badań naukowych realizowanych przez Koło Naukowe WOD i finansowanych ze środków pozauczelnianych.

12

Na zdjęciu dr inż. Zdzisław Pólkowski na The European Broker Meeting w Rydze.

Dotyczą one skutecznego i efektywnego wykorzystania narzędzi internetowych w organizowaniu dalekich podróży międzynarodowych – wyjaśnia dr inż. Zdzisław Pólkowski.

Jako członek Koła Wirtualnej Organizacji Działań w DWSPiT uważam, że wyjazd badawczy do krajów nadbałtyckich był dla mnie ogromnym wyzwaniem – stwierdza Krzysztof Furga – Tym bardziej, że założenie projektu miało ukazać możliwości taniego podróżowania przy pomocy systemów komputerowych – podkreśla.

Obaj panowie odwiedzili Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę, w tym uniwersytety w Sztokholmie, w Helsinkach i w Rydze. Na Łotwie wzięli udział w The European Broker Meeting – największej konferencji poświęconej handlowi elektronicznemu w Europie. Zebrany podczas wyjazdu materiał zostanie wykorzystany do opracowania cyklu artykułów naukowych w ramach projektu badawczego pt. „Wykorzystanie ICT w małych i średnich firmach oraz administracji w krajach nadbałtyckich”. Więcej na temat efektów tej podróży w kolejnym numerze „Kuriera…”.

Opracował: Jan Walczak, Gazeta Polkowicka

Czytaj więcej…

administrator
administrator

Leave a Comment