• z.polkowski@ujw.pl

XVI Seminarium problemowe WOD

XVI Seminarium problemowe WOD

Dnia 21 lutego delegacja w składzie: Kanclerz dr Włodzimierz Olszewski, dr inż. Zdzisław Pólkowski oraz studenci pierwszego roku informatyki (Katarzyna Gruszczyńska oraz Maciej Skowronek) udali się na XVI Seminarium problemowe Wirtualnej Organizacji Działań w Łodzi. Do miasta dotarli późnym wieczorem 21 lutego. W tym dniu studenci postanowili skorzystać z wolnej chwili i zwiedzili słynną ulicę Piotrkowską. Następnego dnia odbyły się obrady seminarium naukowego. Wystąpienia prelegentów dotyczyły kwestii związanych z wirtualizacją oraz informatyzacją w globalnym społeczeństwie. Organizatorem Seminarium był profesor Zbigniew Kierzkowski z Wyższej Szkoły Umiejętności i Informatyki w Łodzi.

Łódź

W seminarium uczestniczyło wielu naukowców z całej Polski. Jednak należy zaznaczyć, że obecna była znaczna grupa studentów- członków kół naukowych. Wiele osób wyrażało swoje zdanie na problemy związane z tematem seminarium. Podczas seminarium dr inż. Zdzisław Pólkowski z Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach wygłosił referat pt. „Wirtualny System Wspomagania Decyzji Grupowych”.  Natomiast studenci DWSPIT zaprezentowali postery:

Usługi wirtualne:

1. Wykorzystanie technologii wirtualnych w handlu elektronicznym

Damian Masalski, SKN WOD DWSPiT w Polkowicach

2. Wykorzystanie technologii wirtualnych w grach sieciowych

Patryk Jaroszczyk, SKN WOD DWSPiT w Polkowicach

3. Wykorzystanie technologii wirtualnych w turystyce

Adrian Białek, SKN WOD DWSPiT w Polkowicach

4. Społecznościowe serwisy dla kierowców i pasażerów

Krzysztof Furga, SKN WOD DWSPiT w Polkowicach

 

Innowacje w systemach informatycznych:

1. Wykorzystanie awatarów w systemach informatycznych

Katarzyna Gruszczyńska, SKN WOD DWSPiT w Polkowicach

2. Podejmowanie decyzji z wykorzystaniem Bussines Intelligence

Maciej Skowronek, SKN WOD, DWSPiT w PolkowicachŁódź1

Studenci z różnych uczelni mogli porównać i ocenić swoje postery, nad którymi wcześniej ciężko pracowali. Na koniec spotkania rektorzy wraz z jury konkursu posterów wręczyli dyplomy laureatom poszczególnych uczelni. Ze szkoły DWSPiT w Polkowicach wyróżnieni dyplomami zostali Katarzyna Gruszczyńska, Damian Masalski oraz Maciej Skowronek.

Po całkowitej zakończonej uroczystości zostaliśmy zaproszeni na smaczny obiad. Mieliśmy okazję do wymiany zdań z wieloma interesującymi ludźmi z różnych uczelni, poszerzenia swojej wiedzy z zakresu informatyki, oraz zwiedzenia nowego miejsca. Po zakończeniu seminarium udaliśmy się do Manufaktury, która jest jedną z największych galerii w Polsce.

Łódź2

Maciej Skowronek
Maciej Skowronek

Leave a Comment